Εκδηλώσεις

Opencourses: Πρόσκληση στην 2η Θεματική Συνάντηση: "Πνευματικά Δικαιώματα στις Επιστήμες Υγείας"

25 Ιουνίου, 2014 - 11:00

Location:

Αμφιθέατρο της Κεντρικής Βιβλιοθήκης του Α.Π.Θ.

Αγαπητά μέλη της Πανεπιστημιακής κοινότητας,

θα θέλαμε να σας προσκαλέσουμε στην 2η Θεματική Συνάντηση που διοργανώνεται στο πλαίσιο του έργου "Ανοικτά Ακαδημαϊκά Μαθήματα Α.Π.Θ." με θέμα "Πνευματικά Δικαιώματα στις Επιστήμες Υγείας" και θα διεξαχθεί την Τετάρτη 25 Ιουνίου 2014 στις 11.00 π.μ. στο Αμφιθέατρο της Κεντρικής Βιβλιοθήκης του Α.Π.Θ.

Η συνάντηση προβλέπεται να ολοκληρωθεί έως τις 2.00 μ.μ.

Κεντρικός ομιλητής των συναντήσεων θα είναι ο κ. Πρόδρομος Τσιαβός, νομικός με μεγάλη εμπειρία στα θέματα πνευματικών δικαιωμάτων.

Κατά τη διάρκεια της συνάντησης θα απαντηθούν ερωτήσεις και θα πραγματοποιηθεί ανοικτή συζήτηση σχετικά με τη δυνατότητα χρήσης υλικού τρίτων τόσο για την παραγωγή ανοικτών μαθημάτων όσο και για ερευνητικούς σκοπούς.

Μπορείτε να εκδηλώσετε ενδιαφέρον συμμετοχής στον σύνδεσμο: https://opencourses.auth.gr/workshopformhealth