Πρόγραμμα σπουδών

ΔΠΜΣ "Τεχνολογίες Μάθησης - Επιστήμες Αγωγής"

Το Τμήμα Επιστημών Προσχολικής Αγωγής και Εκπαίδευσης, το Τμήμα Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών και το Τμήμα Ιατρικής του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης οργανώνουν και λειτουργούν Διατμηματικό Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα Σπουδών (ΔΠΜΣ) με τίτλο: «Τεχνολογίες Μάθησης - Επιστήμες Αγωγής». Επισπεύδον Τμήμα είναι το Τμήμα Επιστημών Προσχολικής Αγωγής και Εκπαίδευσης του Α.Π.Θ, το οποίο αναλαμβάνει και τη διοικητική υποστήριξη του ΔΠΜΣ. Το ΔΠΜΣ έχει ως αντικείμενο τις Τεχνολογίες Μάθησης. Έχει σχεδιασθεί για να προσφέρει επιστημονική γνώση και επαγγελματικές δεξιότητες υψηλού επιπέδου για την δημιουργία εξειδικευμένου επιστημονικού δυναμικού στο χώρο των εκπαιδευτικών εφαρμογών της ψηφιακής τεχνολογίας όπως και να προάγει την έρευνα στην επιστημονική περιοχή των τεχνολογιών μάθησης.

Tab group 1