Πρόγραμμα σπουδών

ΠΜΣ "Θεραπευτικές Επιλογές και Διαχείριση Επειγουσών Αγγειοχειρουργικών Παθήσεων"

Το Ιατρικό Τμήμα της Σχολής Επιστημών Υγείας του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης οργανώνει και λειτουργεί από το ακαδημαϊκό έτος 2020 – 21 το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών "Θεραπευτικές Επιλογές και Διαχείριση Επειγουσών Αγγειοχειρουργικών Παθήσεων". Οι σπουδές στο Πρόγραμμα διαρκούν ένα πλήρες ακαδημαϊκό έτος και διαρθρώνονται σε δύο εξάμηνα, το χειμερινό και το εαρινό στα οποία διδάσκονται από (4) τέσσερα υποχρεωτικά θεωρητικά μαθήματα και (1) μία πρακτική κλινική άσκηση στο καθένα εξάμηνο, και στη θερινή περίοδο στην οποία εκπονείται η Πτυχιακή Διπλωματική Εργασία η οποία παρουσιάζεται στο τέλος του ακαδημαϊκού έτους. Η επιτυχής φοίτηση στο Πρόγραμμα οδηγεί στη λήψη του Μεταπτυχιακού Διπλώματος το οποίο αντιστοιχεί σε 75 ECTS.

Tab group 1