Εκδηλώσεις

Συζήτηση Κλινικών Σεναρίων Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας, Έναρξη Τρίτη 20 Νοεμβρίου 2018

17.00-19.00

Location:

Αμφιθέατρο Β

ΚΛΙΝΙΚΑ ΣΕΝΑΡΙΑ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΦΡΟΝΤΙΔΑΣ ΥΓΕΙΑΣ
Σας προσκαλούμε την Τρίτη 20 Νοεμβρίου 2018, 5-7μμ στο Αμφιθέατρο Β' της Ιατρικής στο πρώτο διαδραστικό κλινικό σενάριο με υποδυόμενους ασθενείς.
Στόχος των συναντήσεων αυτών είναι η έκθεση σε συχνά οξέα και χρόνια νοσήματα και καταστάσεις που απαντούν στην Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας.
Τα σεμινάρια αυτά είναι ιδιαίτερα χρήσιμα για φοιτητές 4ου-5ου και 6ου έτους σπουδών.
Μέσα στο σεμινάριο θα σας δωθεί η δυνατότητα να συμμετάσχετε ενεργά στη λήψη του ιστορικού, να κάνετε εσείς ερωτήματα στους υποδυόμενους ασθενείς, να πάρετε κρίσιμες αποφάσεις.
Τα σεμινάρια θα πραγματοποιούνται μια φορά κάθε μήνα.
Στους φοιτητές που θα παρακολουθήσουν τις συναντήσεις θα δοθεί βεβαίωση στο τέλος της σειράς - Μάιος 2019.
Δηλώσεις Συμμετοχής εδώ μέχρι Τρίτη 20 Νοεμβρίου 2018 5μ.μ.

Μανόλης Σμυρνάκης
Επ. Καθηγητής Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας -  Ιατρικής Εκπαίδευσης