Πληροφορίες σχετικά με τις δημοσιεύσεις

Οι δημοσιεύσεις στο website της Ιατρικής ΑΠΘ συλλέγονται αυτόματα από το Pubmed. Οι αντιστοιχίσεις συγγραφέων-δημοσιεύσεων πραγματοποιούνται από την εφαρμογή αλγοριθμικά.
Εάν είστε συγγραφέας και δεν βλέπετε δημοσιεύσεις κάτω από τη σελίδα του profile σας, μια σειρά από πιθανές αιτίες μπορεί να είναι:

1. Το επώνυμό σας (με λατινικούς χαρακτήρες) στην Πανεπιστημιακή Υπηρεσία Καταλόγου (ΠΥΚΑ - http://pyka.auth.gr) δεν είναι ίδιο με το επώνυμο με το οποίο δημοσιεύετε στα επιστημονικά περιοδικά
  2. Έχετε διπλό επώνυμο και η εφαρμογή δεν μπορεί να κάνει matching
  3. Υπάρχει κάποιο bug στην εφαρμογή

Σχετικά με την 1η και τη 2η περίπτωση όταν η εφαρμογή λειτουργήσει κανονικά, θα υπάρχει δυνατότητα με χρήση ιδρυματικού login να δηλώσετε οι ίδιοι ένα ή περισσότερα επώνυμα (αυτά με τα οποία δημοσιεύετε).
Εάν πιστεύετε ότι δεν ισχύει κάτι από τις περιπτώσεις 1 και 2, παρακαλούμε στείλτε ένα mail στο www@med.auth.gr επισημαίνοντας το πρόβλημα.